Петак, 6. децембар 2024.
Културни центар Новог Сада, клуб „Трибина младих“ у 14.30
Живимо у времену када вештачка интелигенција полако али сигурно заузима значајно место у разним сферама, и све више улази у употребу. Да ли је њен уплив добар или штетан за уметност у домену музике и музичке продукције? Радионица са темом “ Утицај вештачке интелигенција на музичку уметност и музичку продукцију“ покушаће да дâ одговор на ова питања. Предавачи радионице су професори са Академије уметности Нови Сад, Филип Курањи, Александар Бузаџић, Душица Драгин. Студенти ће имати прилику да се упознају са вокалним и музичким AI моделима и учествују у моделирању гласова као и креирању музичких секвенци.
ФИЛИП КУРАЊИ
Рођен: 9. 1. 1987. у Новом Саду.
Музички продуцент, дизајнер звука, композитор и аранжер музике. Активно сарађује са многобројним афирмисаним и неафирмисаним извођачима. Доцент на Академији Уметности у Новом Саду, смер Музичка продукција и Дизајн звука. Аутор је и сарадник на многобројним албумима, сингловима, филмовима, фестивалима, представама, ТВ формама, књигама и пројектима, на којима је сарађивао са великим именима попут Стефана Миленковића, Кристине Ковач, Зое Кида, Констракте, Дарка Рундека, Џибонија, Милета Кекина, Аца Пејовића, Александре Вребалов, Јадранке Јовановић, Васила Хаџиманова; и бендовима као што су Електрични оргазам, Атеист реп, Партибрејкерси, Лав хантерси, Елементал, Збогом Брус Ли, Рибља чорба и многим другим. Својим радом допринео је и развоју великих пројеката као што су Exit, OPENS, Беовизија и други.
Александар Бузаџић – Мастер драмски и аудиовизуелни уметник
Мастер драмски и аудиовизуелни уметник – сниматељ и дизајнер звука.
Доцент на Акададемији Уметности Нови Сад, смер Музичка продукција.
Био је директор продукције продуцентских кућа Hammer Production и Res Media.
Као аранжер, клавијатуриста, ФОХ инжењер, композитор и музички продуцент сарађивао је са именима као што су Владо Георгиев, Леб и Сол, Александра Радовић, Шабан Бајрамовић, Сергеј Ћетковић, Саша Ковачевић, Ђорђе Балашевић, Тијана Богићевић, Jazzsence, Хладно Пиво, Владимир Мараш & Бенд…
Радио је као музички продуцент ТВ серијала “Твоје Лице Звучи Познато”. Компоновао је музику за велики број реклама и корпоративних филмова, анимирани цртани филм “Лола&Мила”, као и музику за дугометражне игране филмове Срђана Драгојевића “Атомски Здесна” и “Небеса”. Као миксер звука радио је серије “Јужни ветар – на граници”, “Кожа”, “Што се боре мисли моје”, “Ургентни центар”…
Комплетна биографија и референце на http://www.buzge.net/
др Душица Драгин ради као ванредни професор на Академији уметности у Новом Саду у области менаџемента у култури. Поред рада у настави иза себе има велики број ангажовања: Организација великог броја културно-уметничких програма као што су изложбе, промоције, концерти (Јадранка Јовановић, Јован Колунџија, Драгана дел Монако, Живан Сарамандић, Александар Саша Петровић, Manu Catche, Classic stage EXIT, продуцент дугометражног играног филма „Апофенија“, научно-документране ТВ серије „Градске птице“, копродуцент документарног филма “Ми и о(п)стале птице”, копродуцент двадесет документарних филмова у сарадњи са најзначајнијом школом документарног филма Атеље Варан из Париза, кооснивач, продуцент и организатор независне позоришне трупе “Балкан Нови Покрет”. Учествовала је на великом броју интернационалних фестивала: Edinburgh Fringe Festival, London Summer Festival, Mediteraneo Summer Festival Conversano, International Theatre Festival Butrint, Black Sea Countries International Festival Trabzon, International theatre Festival Eugene Ionesco Chisinau, International Festival Theatre Port on the Grand River Ruse… Продуцент је бројних позоришних представа, продуцент “Youth Jazz & Rock Festival“, кооснивач и предавач LINE-UP Akademija za menadžere festivala. Објавила је значајан број научних радова у области културних потреба, развоја публике и права на културу.
Фото: приватна архива
Остави коментар