Izložba predstavlja viđenje života iseljenika u Evropsku uniju, kao i uslove njihovog prihvatanja od strane ekonomski najjače države u Evropi.
Autor, kao nekadašnji iseljenik u EU, predočavao je sebi nadu da i doseljenicima „ponešto“ pripada. Objašnjava fenomen akumulacije ogromne količine sreće, nasuprot dnevnim razočarenjima i neuspešnim pokušajima savladavanja svih stvari koje čine proces prisajedinjavanja novoj sredini. Što bi bili veći dnevni neuspesi prilagođavanja, veće bi bilo ushićenje tokom noći samozadovoljnim posedovanjem „samo svog jedinstvenog pogleda“.
Autorov pogled iz spavaće sobe, na „Fernseherturm“ – čuveni štutgartski televizijski toranj, predstavljen je kao talisman, uspavanka, srećna zvezda koja garantuje da će sve biti u redu, da će se uspešno započeti novi život u novoj sredini. Pogled simbolizuje ushićenje koje samo doseljenici mogu da osete na početku boravka u novoj sredini, nadu u bolje sutra.
Osim niza fotografija Štutgartskog tornja, deo izložbe čini i dokumentarni video materijal sniman mobilnim telefonom.
BIOGRAFIJA – KAROLINA MUDRINSKI
Karoline Mudrinski (Novi Sad, 1973). Diplomirala je na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, odsek grafika, u klasi prof. Živka Đaka – grafika, prof. Miodraga Nagornog – crtanje i prof. Milana Blanuše – slikanje. Magistrirala je na interdisciplinarnim magistarskim studijama Fakulteta umetnosti Beogradskog univerziteta, odsek za digitalnu umetnost, smer totalno digitalno stvaralaštvo, u klasi prof. Marice Prešić i prof. Rastka Ćirića.
Ostavi komentar