У петак 18. октобра у Великој сали Културног центра Новог Сада, уприличена је промоција монографије сликара Славка Крунића „Маузолеј несавршенства“. О монографији су, поред аутора, говорили: Небојша Грујичић, новинар и публициста и Бил Гулд, музичар, продуцент и басиста рок –бенда Faith no more из Сан Франциска. Специјални гост била је музичка група Deep Steady. У име домаћина, промоцији је присуствовала Сунчица Марковић, помоћник директора КЦНС.
Монографија „Маузолеј несавршенства“ представља збирку врло сликовитих и сатиричних сликарских портрета. Јунаци Крунићевих портрета одупиру се свакој могућности да буду раздвојени од посматрача, али и да направе разлику између себе и уметничког дела.
Добродошлицу је публици на почетку промоције у КЦНС музиком пожелео бенд Deep Steady из Новог Сада, а потом је Небојша Грујичић, новинар и публициста, прочитао текст „Зашто волим Славка Крунића“ ауторке Мирјане Огњановић, књижевнице и преводиоца. Текст је објављен у часопису „Модерна времена“.
У том тексту она истиче да сликар Крунић воли књижевност, да воли бајке јер лако премошћују географске и социјалне разлике,као и разлике у нарави те да је због осећаја хумора био и остао привржен стриповима и „ска“ музици.
Надахнут Крунићевим сликама, Бил Гулд је написао биографију имагинарног сведока „Маузолеја несавршенства“. Из те симбиозе настала је и необична комбинација различитих ликовних израза обликованих кроз вежбу о несавршенству.
Говорећи о овој књизи новосадској публици, Гулд се присетио познанства са Славком Крунићем које траје више од 15 година.
– Када сам био у његовој кући, видео сам све те његове слике по зиду и то је била моја прва импресија. Сваки делић његове слике нам говори неку причу – открио је басиста групе Faith no more.
Аутор монографије Славко Крунић казао је да је „Маузолеј несавршенства“ објављен у Енглеској, а да је 16. октобра на међународном сајму књига у Франкфурту имао своју премијеру.
Крунић, сликар и илустратор, рођен је у Београду. За своја уметничка дела вишеструко је награђиван. Као највеће признања свом уметничком раду доживљава илустрације које је направио за омоте албума својих омиљених бендова.
Остави коментар